Українська мова – це основа нашої безмежно багатої культури. Це наш дух, наш космос, наша душа, наша пісня, якій світ дав найвищу оцінку. Зникає мова – зникає нація. «Скарбе мій єдиний, - писав Сергій Плачинда, - з тобою я найбагатший і найдужчий в світі, без тебе – перекотиполе, що його несе вітер у сіру безвість, у млу небуття».
Ці слова знаходять підтвердження у віршах сучасної поетеси Оксани Пахльовської: «Раби – це нація, котра немає слова, тому й не може захистить себе».
У Фондах бібліотеки для дорослих Улашанівської громади багато книг з історії та культури української мови, сучасного правопису, словників, інших інформаційних джерел, які допоможуть досконало оволодіти граматикою та літературною українською мовою.
Книжкова виставка « Наше слово – слово вічного народу» дає можливість нашим користувачам здійснити літературну подорож стежками української писемності, а також ознайомитись з сучасними українськими книгами високого рейтингу.
В бібліотеці для дітей до Дня української писемності і мови діє виставка-екскурс «Гімн рідній мові», що розповідає про тяжку долю нашої співучої мови, про її шлях до здобуття статусу державної. Екскурс починається з часів князювання Аскольда, коли з’явилася "Велесова книга", потім "Апостол" І.Федорова, "Євангеліє». Розповідь продовжує епос "Слово о полку Ігоревім" та твори основоположників сучасної української літературної мови І.Котляревського, Т.Шевченка, Лесі Українки, І.Франка.